Обране

Набір із двох срібних монет “Дружба та братство - найбільше багатство” у футлярі

В наявності
Артикул: C350F
Матеріал
Срібло
Рік
2023
Тираж
10000 шт

Спільний випуск набору є проявом солідарності народів Польщі та України в умовах російської агресії проти України. Польща всебічно допомагає та підтримує Україну, яка бореться за свободу та незалежність, захищаючи всю Європу. Українці вдячні польському народу за щиросердність, допомогу, підтримку та партнерство. Тираж набору – до 10 000 штук (у тому числі 5 000 штук для України, до 5 000 штук для Польщі). Монета Національного банку України є законним платіжним засобом в Україні. Монета Національного банку Польщі є законним платіжним засобом у Польщі.

На аверсі монети номіналом 10 гривень розміщено: угорі на тлі стилізованого синьо-жовтого прапора (використано тамподрук) – малий Державний Герб України, угорі ліворуч – напис УКРАЇНА та логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України; в центрі написи: маса дорогоцінного металу в чистоті – 31,1 г, рік карбування монети – 2023, позначення металу та його проби – Ag 999; номінал – 10 та графічний символ гривні – на тлі декоративно-художньої композиції, що відтворює жахи війни. На аверсі монети номіналом 10 злотих розміщено: угорі на тлі стилізованого біло-червоного прапора Республіки Польща (використано тамподрук) – зображення орла, офіційно затверджене для герба Республіки Польща; праворуч – рік карбування 2023 та напис RZECZPOSPOLITA POLSKA (півколом); номінал – 10 та графічний символ польського злотого – на тлі декоративно-художньої композиції, що символізує допомогу, підтримку та співчуття; унизу – логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.

На реверсах монет зображено символічні постаті українця (на монеті номіналом 10 гривень) і поляка (на монеті номіналом 10 злотих), які сидять за одним столом, накритим скатертиною, і діляться хлібом та вином. Це символічна композиція, що притаманна традиційним уявленням і звичаям обох сусідніх слов’янських народів: розділити хліб – означає жити в добрі і злагоді, побрататися, допомогти у скруті. Розламати хліб – розділити долю, найвища ступінь прихильності і приязні. Сидіти за одним столом і пити вино з однієї чаші означає взаємну любов і повагу. Пиття зі спільної чаші символізує єднання, побратимство. Якщо дві монети скласти разом, орнамент у нижній частині утворює квітку – символ надії, життя та розвитку. На реверсі монет розміщено написи півколом: ДРУЖБА ТА БРАТСТВО – НАЙБІЛЬШЕ БАГАТСТВО (на монеті номіналом 10 гривень); PRZYJAZN I BRATERSTWO TO NAJWIEKSZE BOGACTWO (на монеті номіналом 10 злотих).

Наявність футляру:
Ні
Якість друку:
пруф
Номінал:
10
Серія:
Безсмертна моя Україно
Гурт:
гладкий
Матеріал:
Срібло
Рік:
2023
Тираж, шт:
10000 шт
Переглянути всі характеристики